Výchovný poradce: Mgr. Iveta Hošková

Konzultační hodiny: čtvrtek 13:35 - 14:20
Kabinet č. 49, I. poschodí

Kdo je to výchovný poradce? Proč a kdy k němu zajít? Na naší škole se o výchovné a kariérové poradenství stará Mgr. Iveta Hošková. Její kabinet najdete v I. patře IV. pavilonu. Žáci mohou za paní učitelkou dojít kdykoli během přestávek nebo si domluvit schůzku. Pro rodiče slouží konzultační hodiny. Práce poradce na škole je různá a široká, ale věříme, že jejím základem je pomoc žákům při volbě středních škol a následného povolání, i proto se snažíme pracovat s nejmodernějšími nástroji kariérového poradenství. Jako je například aplikace Salmondo, kdy si naši deváťáci mohou zdarma vypracovat profesní i osobnostní test. Dále se na škole věnuje poradce besedám SŠ a SOŠ, navštívení akcí typu Scholaris, nebo například zajišťuje dětem přihlášky a rád jim pomůže s jejich vyplněním. Kromě práce s devátými ročníky ale výchovný poradce má na starost i péči o děti se vzdělávacími či výchovnými potížemi. Působí jako „spojka“ mezi rodiči, žáky, školou a poradnami. Děti se však k paní učitelce mohou zastavit i s problémy, které se netýkají školy. Prostě ve chvíli, kdy se cítí, že by se potřebovaly poradit nebo svěřit.

Důležité informace ke stažení:

Odkazy na webové stránky:
CERMAT Jednotná přijímací ZK
CERMAT Testová zadání
Přijímání na SŠ a konzervatoře
Informace ke školství v Olomouckém kraji
Přehled středních škol a obor
Studium zaměřené na řemeslo
Kam po devítce
Přihlášky na střední
Jak na přihlášku v DiPSy
Návod na online vyplnění přihlášky