Pomůcky do 3. třídy

Vážení rodiče a žáci naší školy, nachystali jsme pro Vás seznam pomůcek na začátek školního roku. V průběhu roku je velmi pravděpodobné, že budete další pomůcky a sešity dokupovat. Také v tomto seznamu se může stát, že ještě nějaký sešit bude chybět nebo naopak přebývat. Základní nákup a přípravu na začátek školního roku Vám ale tento seznam určitě zajistí.

Český jazyk:

• 6 ks sešit 523 s okraji,
  • 2 ks per, 1 ks tužky č. 2

Anglický jazyk:

• 1ks sešit linkovaný 523 s okraji - obalený a nadepsaný “English”, dále jménem a příjmením, tř., škol.r.
  • složka s 10 –15 euroobaly na pracovní listy
  • slovníček se třemi sloupci velikosti A5 (menší slovníček nevhodný) - obalený a nadepsaný “Vocabulary”, dále jménem a příjmením, tř., šk. r.
  • od ledna: obalený pracovní sešit Explore Together 2 Workbook – v září obdrží žáci slevovou kartičku s 15% slevou do knihkupectví Oxford Bookshop, Ostružnická 21, Olomouc

Matematika:

• 4 ks sešit 523 s okraji , 1ks sešit 520
  • kružítko, 1 ks tužka č. 3, trojúhelník s ryskou

Prvouka:

• 1 ks sešit 523

Výtvarná výchova:

• 30 ks výkres A3, 30 ks výkres A4
  • vodové a temperové barvy, voskovky, černá tuš
  • štětce č. 4, 6, 8, plochý štětec č. 10
  • pastelky, hadřík, kelímek na vodu, zástěra

Hudební výchova:

• 1 ks notový sešit

Tělesná výchova: Všechny věci musí být podepsané nebo jednoznačně označené!

• Cvičební úbor – šortky, tepláky, triko apod.
  • Dvojí obuv do tělesné výchovy:
    1. do tělocvičny s nebarvící podrážkou - jarmilky, cvičky, boty s podrážkou ze surové gumy apod.
    2. na hřiště - pevné botasky, sportovní obuv.

Pracovní činnosti:

• nůžky, lepidlo Herkules a tuhé lepidlo v tubě (váleček), složka barevných papírů, plastelina, igelitová plena na lavici

Další pomůcky:

• úkolníček, obaly na sešity