Název: Základní škola a Mateřská škola Olomouc, Demlova 18

Zástupce ředitelky pro MŠ Petřkova 3 a MŠ Petřkova 5: Vendula Klosová

Za rodičovskou veřejnost: Bc. Monika Zelenková, Anna Spurná Svobodová, DiS
Za pedagogické pracovníky: Mgr. Gabriela Stránská, Mgr.Soňa Malínková
Zástupci zřizovatele: Mgr. Radim Lindner, doc. RNDr. Václav Ranc, PhD.

Představení školy

Odloučené pracoviště ZŠ Petřkova 3

Škola se nachází v Černovíře, okrajové městské části vesnického charakteru. Vzhledem k místním tradicím a svému umístění se škola podílí i na kulturním a společenském životě obce.

Cílem školy je podporovat zdravý individuální a všestranný rozvoj dítěte. K tomu přispívá celková atmosféra školy, bezpečné okolí, tematicky laděný školní rok, nabídka mimoškolní činnosti a zapojení rodičů.

Školu navštěvuje kolem stovky žáků prvního stupně, v každém ročníku je po jedné třídě. Všichni ve škole se vzájemně znají. Žáci spolupracují a navazují vztahy napříč ročníky. Součástí areálu je i mateřská škola. To usnadňuje bezproblémový nástup školáků do první třídy. Na druhý stupeň pak většina žáků plynule přechází na ZŠ Demlova, někteří jsou úspěšní při přijímacím řízení na víceletá gymnázia, jiní volí specializované základní školy.

Samotná budova stojí mimo hlavní silnici. Má pět účelně zařízených tříd, všechny s interaktivními tabulemi, moderní počítačovou učebnu, malou tělocvičnu a dvě oddělení školní družiny s provozem 6.30 až 16.15. V šatně má každý žák k dispozici svou uzamykatelnou skříňku. Stravování je zajištěno ve výdejně, kam jsou dováženy obědy ze ŠJ Demlova. Velkou předností je klidné okolí školy, rozlehlá a udržovaná zahrada s víceúčelovým hřištěm, altánem a parkovými dřevinami.