Poskytuje stravování pro žáky základních škol, zaměstnance základních škol, studenty středních škol a jejich pedagogických pracovníků, dále pro jiné - cizí strávníky z řad veřejnosti v rámci doplňkové činnosti.

V naší školní jídelně denně vaříme z čerstvých a kvalitních surovin. Dbáme na to, abychom plnily spotřební koš, který je součástí vyhlášky o školním stravování. Z důvodu plnění spotřebního koše a nutričního doporučení zařazujeme častěji zeleninové a luštěninové polévky. Snažíme se dodržet pestrost stravy. Připravujeme zeleninové a ovocné saláty. Velmi často nabízíme zeleninu syrovou i tepelně upravenou. Pětkrát za sebou se naše školní jídelna umístila v projektu „Škola plná zdraví“, kde soutěží přes 1906 školních jídelen na prvním místě od šk. roku 2016/2017 doposud. Pečeme domácí moučníky. Pitný režim zajišťujeme v dostatečném množství a denně je doplňován pitnou neslazenou vodou.

Kapacita školní jídelny je navýšena na 2 500 strávníků. Toho času nemáme plně obsazenou kapacitu. Z tohoto důvodu je možnost se přihlásit na stravu z řad veřejnosti.

Vlastní právní subjekt:
ZŠ Demlova a ZŠ Černovír – Petřkova

Jiné právní subjekty:
Fakultní ZŠ Hálkova
ZŠ Zeyerova
Základní umělecká škola Žerotín
Střední škola technická a obchodní Kosinova
Střední škola, základní škola a mateřská škola prof. V.Vejdovského,